TOP

Zakup wieszaka na rowery

Decydując się na wybór wieszaka na rowery, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się nad dwiema ważnym rzeczami: jaką ilością miejsca dysponujemy oraz jakie rowery chcemy wieszać. Z tą wiedzą można już przystąpić do wyboru.

Miejsce na wieszak


Ujarzmienie rowerów – zwłaszcza gdy mówimy właśnie o liczbie mnogiej – wymaga odrobiny miejsca. Jednak jeżeli zamierzamy wykorzystać wieszak do rowerów, będzie nam o wiele łatwiej zapanować nad tą operacją. Wystarczy tylko przejrzeć dostępne modele wieszaków, a następnie obejrzeć przestrzeń, którą dysponujemy. Możliwości technicznych jest sporo, dlatego warto przeanalizować wybór bardzo dokładnie. Zakup wieszaka to inwestycja, z której będziemy korzystali przez kilka najbliższych lat.
Do zawieszenia rowerów doskonale nadają się garaże, piwnice i strychy, ale tego rodzaju rozwiązanie da się z powodzeniem wykorzystać również w przedpokoju czy w korytarzu, Znane są przypadki osób, które mieszkając w kawalerce mają wieszaki do rowerów zamocowane na ścianie w pokoju, dzięki czemu rower nie zabiera miejsca na podłodze, można go bez problemu obejść i nie przeszkadza podczas sprzątania.

Dostosowanie do potrzeb rowerów


W zależności od tego ile rowerów chcemy w ten sposób przechować i jakiego są one typu, wybór wieszaka może bardzo się różnić. W przypadku liczby rowerów sprawa jest jasna: gdy chodzi o to, żeby zawiesić ich więcej niż jeden, musimy poszukać rozwiązanie, które pomoże nam rozwiązać problem i zaoszczędzić miejsce.
Przy niektórych prostych modelach wieszaków możemy powiesić po prostu dwa rowery na jednym ramieniu. Musimy mieć jednak pewność, że wytrzyma ono większy ciężar. W przeciwnym wypadku tylko przysporzymy sobie kłopotów.

Waga i wymiary rowerów


Typ rowerów również ma znaczenie, ponieważ od niego zależy często waga i wielkość pojazdu. Potężny góral będzie wymagał więcej miejsca i poważniejszego podejścia do solidności mocowania wieszaka. Rower miejski to już znacznie mniej zachodu, ale tandem… to dopiero wyzwanie!
Dlatego właśnie tak ważne jest dopasowanie wieszaka rowerowego do typu, liczby i wymiarów naszych jednośladów. Dzięki dobremu wyborowi możemy spać spokojnie, wiedząc ze w środku nocy nie zbudzi nas huk spadającego pojazdu.

Wybierając wieszak na rowery możemy wykorzystać czyjś pomysł, by w niedrogi sposób ułatwić sobie życie. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, kiedy rower raczej nie będzie za często używany.

Tekst przygotowany we współpracy z Calus-P

Categories Ciekawe