TOP

Lampy pozycyjne LED dla pojazdów kopalnianych

Wysokiej klasy lampy pozycyjne LED wykorzystywać można nie tylko w typowych samochodach osobowych lub dostawczych, ale również w pojazdach, które stosuje się np. w czasie pracy w kopalni. Tam obowiązują zasady bezpieczeństwa nie mniejsze, niż na drogach i autostradach. Czy lampy pozycyjne LED przeznaczone do wózków i pojazdów o charakterze drezyn różnią się znacznie od lamp w samochodach?

 

Światła pozycyjne LED do zadań nietypowych

 

Wiadomo, że praca w kopalni należy do grupy wysokiego ryzyka wypadków, dlatego trzeba zadbać, by każdy poruszający się tam pojazd był we właściwy sposób oświetlony. Białe światła pozycyjne LED (egkal.pl/16-lampy-pozycyjne) są dostosowane specjalnie do warunków panujących w kopalni, czyli charakterystycznego półmroku, a często także całkowitej ciemności. Ich intensywność zapewnia widoczność pojazdu nawet z dystansu ponad tysiąca metrów, co dla pracującego zespołu górniczego z pewnością jest ogromnym udogodnieniem. To samo można powiedzieć o tylnych światłach pozycyjnych w barwie czerwonej. Ich odcień jest intensywny, ale także łagodny dla oczu, co ma dość duże znaczenie w sytuacjach, kiedy po nocnej zmianie górnicy schodzą zmęczeni z dyżuru. Każdemu górnikowi, zwłaszcza początkującemu w zawodzie poleca się, by miał przy sobie awaryjne lampy wymienne, co w czasie wypadków i potłuczeń może być bardzo przydatne.

 

Lampy pozycyjne LED dla boku pojazdu

 

Właściwe oświetlenie boku pojazdu kopalnianego także jest niezwykle istotne. Kopalnie pełne są różnych przejść i wytyczonych szlaków w komnatach, gdzie wypadek może zdarzyć się w każdej chwili. Boczne światła ratują zarówno pojazdy będące w ruchu jak i wózki w stanie spoczynku. W tej chwili wzmacnia się restrykcje, jeśli chodzi o obecność wszystkich rodzajów świateł pozycyjnych w pojazdach używanych przez górników. Po niedawnych awariach kopalni na Śląsku jeszcze bardziej zaczęto przywiązywać uwagę do właściwego znakowania i oświetlania pojazdów roboczych.

 

Lampy pozycyjne LED- jak je połączyć?

 

Na szczęście, połączenia wraz z okablowaniem w przypadku lamp pozycyjnych LED przeznaczonych dla kopalni są dużo łatwiejsze w montażu, niż w przypadku lamp zakładanych w samochodach osobowych lub dostawczych. Awarie także można naprawić znacznie szybciej, głownie dlatego, że budowa wózka kopalnianego jest o wiele mniej skomplikowana, a przez to szybciej można rozszyfrować wszelkie zasady stosowania rozwiązań technicznych. Najlepiej w kopalni sprawdzą się światła pozycyjne LED ze wzmocnioną dwukrotnie czy nawet trzykrotnie obudową, najlepiej z mocnej warstwy przezroczystego PCV, nie zaszkodzi także powłoka metalowa.

 

Categories Ciekawe
https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/ https://emtec-group.com.pl/polaczenie-przeszlosci-z-przyszloscia-unikalnosc-mebli-loftowych/ turtlemusic.com