TOP

Maty antywibracyjne dla przemysłu i dla domu

Na prawidłowe działanie różnego rodzaju urządzeń i maszyn mają środowisko i warunki, w jakich działają. Nierzadko wymagają one zapewniania im specyficznych warunków. Dotyczy to przede wszystkim urządzeń o dużej mocy i dużej szybkości działania. Te bowiem generują niekorzystne efekty, jak na przykład wibracje. Można je jednak zredukować.

Jak zredukować wibracje?

Duża szybkość działania urządzenia, sprzętu czy maszyny generuje inne efekty jak ciepło, hałas czy właśnie wibracje. Gdy są one bardzo nasilone, ma to negatywny wpływ na otoczenie, w tym na ludzi. Również proces działania może zostać zaburzony, a tym samym poskutkować negatywnym efektem pracy.

Te negatywne efekty można redukować na wiele sposobów, bez potrzeby redukowania możliwości danego urządzenia. Służą do tego m.in. maty antywibracyjne. Znajdują one szerokie zastosowanie, ponieważ są niezwykle praktyczne, a korzyści z ich stosowania to oszczędność nie tylko pieniędzy, ale też i zdrowia.

Maty antywibracyjne dla domu

Maty, które tłumią wibracje, można i warto mieć nawet w domu. Wśród sprzętów AGD są bowiem urządzenia, które emitują duże drgania. Są to przede wszystkim pralki i suszarki, czyli sprzęty pracujące na dużych częstotliwościach.

Można położyć też maty izolacyjne również pod takim urządzeniami jak choćby zmywarki czy lodówki. Szczególnie jeśli są to urządzenia o dużych gabarytach, które emitują duże wibracje. Również warunki w domu mogą wymagać zastosowania mat tłumiących wibracje i idący za nimi hałas.

Maty antywibracyjne dla przemysłu

Dużo większe zastosowanie maty wibroizolacyjne mają jednak w przemyśle. To tam moc maszyn jest duża, wręcz ogromna, a co za tym idzie, pojawiają się również negatywne efekty uboczne właśnie w postaci nadmiernych wibracji i tym podobne. Maty tłumiące wibracje tłumią też przy tym drgania mogące szkodzić konstrukcjom budynków, a także hałas szkodliwy dla pracujących przy maszynach ludzi.

Na rynku jednak bez problemu znajdzie się producent mat antywibracyjnych, który zaoferuje odpowiedni produkt pod konkretne zastosowanie. Gama mat izolujących wibracje jest dziś bardzo duża. Nowoczesne technologie pozwalają, aby dopasować je pod konkretne potrzeby. Producenci oferują skrojone na miarę rozwiązania spełniające oczekiwania użytkownika.

Categories Ciekawe