TOP

Masaż – przyjemny sposób na cellulit

Cellulit współcześnie jest domeną wielu, a właściwie większości kobiet. Nie są od niego wolne nawet idealne poza tym ciała modelek czy sportsmenek, gdyż istnieje wiele przyczyn, dla których na skórze pośladków czy ud pojawiają się te charakterystyczne nierówności. Na szczęście jednak można z nimi walczyć.

(Nie)skuteczne sposoby

Gdy poszuka się w internecie czy w kolorowych pismach, znaleźć można mnóstwo rad, jak pozbyć się cellulitu. Jednak najlepszą radę ma gabinet Medica Spa, którego ofertę można znaleźć na medicaspa.pl. Stosowanie nawet najlepszych kremów może nie zdziałać wiele, gdyż kosmetyki nie są w stanie oddziaływać na głębiej położone tkanki. Oferowany na stronie medicaspa.pl specjalny masaż na cellulit potrafi to zaś z łatwością.

Innym zalecanym sposobem na pozbywanie się cellulitu w domowych warunkach jest stosowanie naprzemiennych ciepłych i zimnych pryszniców. To jednak może być uciążliwe. Nie każdy ma czas na takie długie prysznice, niektórzy starają się też oszczędzać wodę, a przy tym polewanie się zimną wodą nie jest szczególnie przyjemne, a nawet może być niedobre dla zdrowia.

Masaż w domu czy w salonie?

Oczywiście masować skórę objętą cellulitem można na różne sposoby. Specjaliści zalecają, by ją rozcierać, szczypać i masować samodzielnie. Jest to jednak kłopotliwe, nie zawsze bowiem można wygodnie sięgnąć do miejsc zaatakowanych przez cellulit. Poza tym taki „masaż” nie należy do przyjemnych. Nieco przyjemniejsze są zabiegi z wykorzystaniem specjalnych masażerów, czy to na baterie, czy w postaci masażerów manualnych, tj. przedmiotów ze specjalnymi wypustkami. To z kolei jednak bywa nużące i wymaga wiele samozaparcia, by stosować ten zabieg na tyle często, by faktycznie mógł przynieść widoczne efekty, na przykład dwa razy dziennie.

Na pewno więc lepszym wyjściem jest poddanie się masażowi antycelulitowemu w MedicaSpa. Pozwala to też na wyjątkowo przyjemną redukcję pomarańczowej skórki. Nie trzeba energicznie wcierać balsamów, polewać się zimną wodą czy szczypać skóry – wystarczy wygodnie się położyć i pozwolić, by doświadczony masażysta wykonał zabieg.

Rzecz jasna, daje to dużo lepsze skutki niż jakiekolwiek wysiłki podejmowane w domu, nawet jeśli jest się w tym bardzo systematycznym czy używa się do tego celu najdroższych kosmetyków i akcesoriów. Na najlepsze efekty przy tym można liczyć jeśli będzie się korzystało z tego zabiegu systematycznie. Ma on niewygórowaną cenę i jest niebywale przyjemny, na pewno więc nikogo nie trzeba będzie do tego specjalnie zachęcać.

Categories Zdrowie i Uroda