TOP

Okna PCV – jak o nie zadbać, aby długo nam służyły?

Stolarka okienna to jeden z najkosztowniejszych elementów na jaki musimy się nastawić, jeżeli budujemy własny dom. Wielu z nas stawia na okna PCV ze względu na ich atrakcyjną cenę oraz funkcjonalność. Należy o nie zadbać w prawidłowy sposób, aby mogły nam one długo służyć.

Czyste okna PCV

Nie lubimy tej czynności, ale musimy myć okna PCV przynajmniej dwa razy w roku. Tak, Polacy mają już taką mentalność, że takie czynności wykonują przy okazji Świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy. Niezależnie od tego, jakie pory wybieramy, dwa razy to taka minimalna ilość. Warto podnieść ją nawet do czterech razy na rok (raz na trzy miesiące). Chodzi tutaj o względy estetyczne, w szczególności jeżeli chodzi o ich zewnętrzną powłokę. Nie zapominajmy jednak, że do czyszczenia szyb należy używać odpowiednich środków, które nie wpłyną na pogorszenie widoczności, jak również na uszkodzenie powłoki szyby. 

Czyste ramy

Skoro umyliśmy już szyby, to poświęćmy kilka minut więcej na umycie samych ram okiennych, które narażone są na różnego rodzaju zanieczyszczenia. W szczególności te, które znajdują się od strony dworu czasem naprawdę ciężko umyć zwykłymi środkami. Nie należy jednak do tego używać ciężkich środków chemicznych, które mogą wpłynąć szkodliwe na ramę okienną. Okna PCV pod wpływem silnych środków chemicznych narażone są na powstawanie przebarwień, które będą dodatkowo się pogłębiać w przyszłości pod wpływem działania promieni słonecznych. Starannie dobierajmy środki do czyszczenia okien oraz ram, aby same okna służyły nam jak najdłużej. 

Categories Dom i Wnętrze