TOP

Stwórz idealne miejsce wypoczynkowe blisko natury

Odpoczynek wśród zieleni, blisko natury to najlepsze, co możemy podarować sobie po długim dniu spędzonym przy biurku, przed komputerem czy w zatłoczonym miejscu pracy. Zaaranżowanie własnej strefy wypoczynkowej blisko natury nie jest żadnym wyzwaniem, o ile dysponujemy niewielkim ogrodem czy tarasem. Wybierając odpowiednie meble czy dodatki możemy zaprojektować przestrzeń, z której korzystać będą wszyscy domownicy. Od czego zacząć?

Dopasuj meble do swoich potrzeb

Pierwszy krokiem do stworzenia pięknego ogrodu czy tarasu jest wybór odpowiednich mebli – te znajdziemy u topowych producentów. Kupując u najlepszych producentów możemy mieć pewność, że meble będą wykonane z materiałów trwałych i odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się sofy narożne, klasyczne fotele i krzesła. Meble mogą być wykonane z technorattanu lub naturalnego rotangu – bez względu na tworzywo są one projektowane zgodnie z obowiązującymi trendami, co z pewnością wpłynie na estetykę otoczenia. Do chętnie kupowanych zalicza się także kosz wiszący, czyli nietuzinkowy mebel umieszczony na stabilnej ramie. Kosze wypełniane są miękkimi poduszkami, przez co wewnątrz możemy wygodnie czytać książkę czy… bujać w obłokach!

Jeśli cenimy relaks z książką w dłoni warto zastanowić się nad kupnem leżanki ogrodowej – nowoczesne leżanki uzupełniane są o podłokietniki, niewielkie kółka i regulowane zagłówki.

Skuteczna ochrona przed słońcem w strefie komfortu

Aby móc korzystać z otoczenia zieleni do woli i relaksować się w gronie bliskich na świeżym powietrzu koniecznie pomyślmy o odpowiednim parasolu ogrodowym. Nowoczesne parasole ogrodowe odznaczają się dużymi czaszami, kilkoma punktami regulacji, możliwością ustawienia ich zarówno w ogrodach, jak i na tarasach czy balkonach. Na uwagę zasługują przede wszystkim tworzywa zabezpieczone przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych.

Categories Dom i Wnętrze