TOP

Oryginalne i zamienne części do DAF – ów

Samochody marki DAF są niezwykle popularne w Polsce. Obecnie ta marka przoduje w ilości pojazdów, które posiadają polscy przedsiębiorcy zarządzający firmami TSL. Mimo, że samochody marki DAF są bardzo wytrwałe i długowieczne czasem potrzebują wymiany niektórych części – czy to części wymienianych okresowo czy po wypadkach. Wtedy dobre części do DAF – ów są na wagę złota. W takich sytuacjach rodzi się pytanie czy warto stawiać na oryginalne czy zamienne części do samochodów ciężarowych?

Oryginalne, a zamienne części do pojazdów ciężarowych – różnice i podobieństwa

 

Tak naprawdę zarówno części oryginalne jak i zamienne są na swój sposób dobrym rozwiązaniem w przypadku aplikowania ich do pojazdów ciężarowych. Najważniejsza jest szybka i skuteczna wymiana części i nie oszczędzanie na dodatkach. Takie podejście gwarantuje najdłuższą żywotność pojazdów ciężarowych, które są bardzo drogie. Decydując się na części zamienne warto wybrać dobre firmy posiadające autoryzowane serwisy, w których mechanicy są w stanie dokonać wymian części zamiennych. Takim serwisem jest sklep Dbkparts, w którym mechanicy również dokonują wcześniej wspomnianych wymian. Części zamienne zostały stworzone na wzór części oryginalnych jednak nie pochodzą bezpośrednio od firmy. Mimo wszystko w dzisiejszych czasach technologia pozwala na stworzenie identycznych części, które również będą kompatybilne z danym pojazdem.

Niektórzy przedsiębiorcy wolą stawiać na części oryginalne. Pochodzą one wprost z hurtowni firmowej samochodów ciężarowych. Dla przedsiębiorców niestety takie rozwiązania są o wiele droższe niż zakup części zamiennych. Wymian części oryginalnych do samochodów takich jak DAF również można dokonać w autoryzowanych serwisach firmy DBK, w których mechanicy jak nikt inny znają się na rzeczy.

Podsumowanie

 

Zarówno fani części zamiennych jak i oryginalnych mają swoje racje. Najważniejsze jest to aby wybierać sprawdzone serwisy, w których pracują profesjonaliści prawidłowo wymieniający części na nowe. Wtedy samochód będzie dobrze przygotowany do jazdy zarówno w przypadku montażu części oryginalnych jak i zamiennych.

Categories Motoryzacja