TOP

Praca i zwrot podatku z Irlandii

Osoby wyjeżdżają za granicę głównie za pracą i po to, aby więcej zarobić, ponieważ w wielu państwach możliwości zarobkowe są większe niż w naszym kraju. Zazwyczaj wyjeżdża się samemu, a z czasem dojeżdża rodzina lub od razu zabiera się rodziną ze sobą. Ale w tym artykule porozmawiamy o czymś troszkę innym, ponieważ skupimy się na takiej opcji, jak zwrot podatku z Irlandii.

 

Kto otrzyma zwrot podatku z Irlandii?

 

O taki zwrot przede wszystkim mogą ubiegać się osoby, które legalnie zatrudnione są w Irlandii i szanse na zwrot takiego podatku zazwyczaj są dość wysokie. Wiele osób zastanawia się również nad tym, jaka będzie wysokość takiego zwrotu, ale to akurat uzależnione jest od tego, ile lat jest przeprowadzonych w tym kraju, uzależnione jest to też od wysokości zarobków i wysokości odprowadzonych na zaliczkę na podatek. O taki zwrot można się ubiegać do 4 lat wstecz.

 

Ile wyniesie zwrot podatku z Irlandii?

 

Nie można jednoznacznie określić, ile wyniesie zwrot podatku z Irlandii, ponieważ to wszystko zależy od indywidualnych opcji każdej z osób pracujących. W sieci można znaleźć przeróżne kalkulatory, które pomogą nam to oszacować. Można też zwrócić się do specjalnych biur, które przygotują kalkulację takiego zwrotu, ale niestety nigdy nie jest to w 100% kwota, której można się spodziewać. Wszystko jest szacowane, ale w większości przypadków nie odbiega to od tego, co jest później otrzymywane.

 

Warto starać się o taki zwrot podatku z Irlandii, ponieważ zawsze to jakaś dodatkowa gotówka, która oczywiście się należy osobom legalnie pracującym.

 

 

Categories Ciekawe