TOP

Konsola industrialna – nietuzinkowe meble loftowe

Chcąc nadać mieszkaniu oryginalnej oprawy, warto wybrać jeden z wiodących stylów. Styl industrialny cieszy się olbrzymim zainteresowaniem i sprawdzi się zarówno w aranżacji mieszkania, jak i domu. Szukając inspiracji na meble industrialne, uwagę zwraca konsola industrialna. Taka konsola może być elementem wystroju praktycznie każdego wnętrza w domu.

Konsola industrialna w mieszkaniach loftowych

Styl loftowy łączy funkcjonalność, niepowtarzalne wzornictwo oraz trwałe materiały. Wnętrza loftowe są niezwykle jasne i przestronne – to zasługa zastosowania wysokich okien i dużych przeszkleń. Dzięki nim do pomieszczeń wpada wiele naturalnego światła. Wnętrza industrialne odznaczają się także stonowaną kolorystyką: architekci wskazują czerń, biel, ale też szarości, kolor grafitu, beże. Bez wątpienia cechą charakterystyczną dla wnętrz loftowych są konkretne tworzywa: szkło hartowane, kamień, stal, cegła, lite drewno. Wspaniale się one prezentują i odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia czy ścieranie.

Szukając mebli industrialnych, warto postawić na konsole. Konsola industrialna to produkt, który idealnie sprawdzi się zarówno w przedpokojach, jak i salonach czy sypialniach. Szeroki blat konsoli pozwoli na eksponowanie ramek ze zdjęciami czy też ustawienie ulubionych kwiatów i wazonu. W przedpokoju konsola spełni funkcję praktyczną: będzie szafką, na której bezpiecznie odłożymy klucze i pocztę.

Jak wykonana jest konsola industrialna?

Funkcjonalna konsola industrialna opiera się na stabilnym, metalowym stelażu. Konstrukcja taka jest zabezpieczona przed odkształcaniem. Blat oraz półki konsoli wykonywane są z litego drewna dębowego lub bukowego. Jasny kolor drewna wspaniale komponuje się z ciemniejszą ramą. Konstrukcje uzupełniane są o podnóżki, dzięki którym możliwe jest zachowanie stabilnego podparcia.

Categories Ciekawe