TOP

Czy mogę zostać sternikiem motorowodnym?

Róża Wiatrów to firma, która już od wielu lat związana jest z branża turystyczną, organizujac zorganizowane wyjazdy w porze letniej i zimowej dla dzieci i młodzieży. Zapraszają oni także osoby pełnoletnie na kurs na patent, który umożliwi zdobycie tytułu sternika motorowodnego.

Co może zrobić sternik motorowodny?

Może nie każdy widzi sens w tym, aby zapisać się na kurs żeglarski. Warto jednak w kilku słowach omówić to, na co może pozwolić sobie sternik motorowodny, aby zdać sobe sprawę z tego, że takie szkolenie ma sens. 

Otóż osoba, która ma tytuł sternika motorowodnego może sobie pozwolić na prowadzenie jachtów motorowodnych bez żadnych ograniczeń mocy po wszystkich wodach śródlądowych. Do tego nie można również zapomnieć o jachtach motorowych, których długość nie przekracza 12 m, jakie można prowadzić w ciągu dnia po wodach morskich. Ciekawostką jest to, że o taki tytuł mogą się ubiegać osoby niepełnoletnie, jakie mają ukończone 14 lat. To jedyny taki patent, który mogą zdobyć niepełnoletni. Reszta dedykowana jest już powyżej 18 roku życia.

Dodatkowe możliwości do wyboru

Całkiem możliwe, że zdobycie sternika motorowodnego sprawi, iż ktoś uzna, że to mu nie wystarczy. Warto bowiem wiedzieć, że od tej pory będzie można zdobyć kolejne uprawnienia. A jest ich kilka. Osoba, która jest pełnoprawnym sternikiem motorowodnym może sobie pozwolić na zdobycie licencji na holowanie narciarza i innych obiektów. Trzeba mieć jednak świadomość, że – tak jak to było wspomniane – taka licencja dostępna jest tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy warto się o nią postarać? Jak najbardziej. To nie tylko możliwość lepszego wykorzystania możliwości jachtu. Dzięki temu będzie można znaleźć łatwiej zatrudnienie w branży, gdzie takie wymogi są stawiane. Co za tym idzie, będzie można także liczyć na dobre zarobki

Przygoda na wodzie

Żeglarstwo pomaga poszerzyć swoje horyzonty. Coś, co do niedawna było uważane za dobro luksusowe, dostępne jest teraz dla wszystkich. Co więcej, żeglowanie pomaga spędzić ogromną ilość czasu na świeżym powietrzu, z dala od miejskiego zgiełku. To także dobry pomysł na to, aby porzucić wygodny, ale jak mocno zatłoczony hotel na ciszę i spokój wód jeziora. 

Kto raz spróbuje żeglowania, ten nie będzie mógł odmówić już sobie takich przyjemności. Warto tego posmakować, aby poznać świat z nieco innej perspektywy. Z miejsca, gdzie tak naprawdę można być sam na sam ze swoimi myślami. Żeglowanie to najlepsza przygoda na wodzie.

 

Categories Ciekawe
iq.org zobacz zobacz