TOP

Funkcjonalny parasol ogrodowy

Odpoczynek na tarasie czy w ogrodzie to najlepsza nagroda dla nas po długim dniu w pracy. Świeże powietrze, otoczenie zielni oraz spokój wpłyną kojąco na nasz umysł i pozwolą się skutecznie zregenerować. Jak zaaranżować przydomową przestrzeń wypoczynkową, aby korzystali z niej nasi bliscy? Okazuje się, że nie trzeba wiele!

Wybieramy wygodne meble outdoorowe

Podstawowym wyposażeniem w ogrodzie czy na tarasie powinien być wygodny komplet wypoczynkowy. Dzisiaj producenci mebli zaproponują nam wiele interesujących propozycji, w tym meble wykonane z technorattanu, aluminium. Wybierając taki komplet zwracajmy uwagę zarówno na estetykę, jak i materiały. Istotne jest, aby meble ogrodowe były wysoce odporne na zmienne warunki pogodowe. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się minimalistyczne komplety inspirowane wzornictwem skandynawskim, lekkie krzesła i stoliki balkonowe.

Parasol w ogrodzie – jaki wybrać?

Szukając idealnego parasola przede wszystkim zwracajmy uwagę na tworzywa i wielkość czaszy. Od tego ostatniego parametru zależy, jak wiele cienia dawać będzie czasza. Nowoczesne parasole oparte są na aluminiowych stelażach zabezpieczonych przed działaniem wilgoci. Ich osadzenie na ruchomej stopie pozwoliło na rotowanie konstrukcji o 360 stopni. Czasze parasoli ogrodowych tworzone są z materiałów poliestrowych pokrytych warstwą poliuretanu – dzięki temu połączeniu możemy mieć pewność, że parasol zapewni nam ochronę przed promieniowaniem UV, jak również przed deszczem.

Pamiętajmy, że kupując parasol potrzebna będzie również podstawa pod parasol. Producenci oferują nam klasyczne podstawy krzyżowe, jak również solidne podstawy na niewielkich kółkach – dzięki nim przesuwanie parasola po gładkiej powierzchni tarasu nie sprawi problemu. Istnieje też możliwość kupowanie podstawy odpowiedniej do wkopania w ziemię.

Categories Dom i Wnętrze