TOP

Zalety i korzyści z użytkowania paneli LED

Zastosowanie diod LEd do oświetlenia otoczenia człowieka można śmiało nazwać rewolucją. Wraz z wykorzystaniem diod pojawiły się niedostępne dotąd możliwości. Dotyczy to zarówno strony praktycznej, jak i finansowej. Oprawy ledowe są mniejsze gabarytowo, a przede wszystkim są oszczędniejsze. Ta lista zalet odnosi się też do paneli ledowych.

Panele oświetleniowe LED zyskały na praktyczności

Panele oświetleniowe stosowane są od lat. Do grona ich licznych zalet doszły kolejne. Właśnie dzięki zastosowaniu w nich diod ledowych. Dotyczy się to nie tylko podstawowej zalety oświetlenia ledowego, jaką jest dużo mniejszy pobór energii elektrycznej. W przypadku paneli średnio jest on o połowę mniejszy!

Dzięki zamianie świetlówek na diody panele stały się bardziej praktyczne, ponieważ zostały odchudzone, straciły na wadze i dzięki temu dają więcej możliwości, jeśli chodzi o zastosowanie.

Panele LED natynkowe i podtynkowe

W kwestii typów paneli nie zmieniło się to, że występują one w dwóch i do tej pory stosowanych rodzajach, jeśli chodzi o sposób montażu. Nadal możemy wybierać pomiędzy panelami natynkowymi i podtynkowymi. Każdy z tych rodzajów ma teraz jednakże więcej zalet.

Jeśli zaś chodzi o panele natynkowe, to te zyskały najwięcej. Dzięki małym rozmiarom diod LED względem świetlówek panele natynkowe są cieńsze/niższe, co zdecydowanie wpłynęło na ich estetykę. Panele natynkowe LED świetnie się komponują w każdym rodzaju pomieszczenia i już nie psują estetyki.

Również panele podtynkowe LED są teraz znacznie bardziej praktyczne. Mniejsza waga znacznie ułatwia montaż i pozwala uzyskać oszczędności w kosztach montażu. Wysokowydajne panele dają z kolei oszczędności poprzez mniejszą ich liczbę potrzebną do oświetlenia danej powierzchni.

Panele LED i ich możliwości

Poza niskimi kosztami eksploatacji panele LED mają wiele innych zalet, o które było trudno w przypadku ich poprzedników wykorzystujących świetlówki. Nie są to już tylko waga i mniejsze gabaryty.

Panele z diodami LED pozwalają choćby na rezygnację z paneli rastrowych. Lepszy współczynnik olśnienia można uzyskać dzięki specjalnym materiałom rozpraszającym światło. Do tego należy dodać też możliwość ściemniania czy włączania poprzez czujniki ruchu oraz czujniki zmierzchowe.

Categories Ciekawe