TOP

Donice ogrodowe – propozycje

Nawet najmniejszy ogród przekształcimy w małe dzieło sztuki, a pomogą nam w tym atrakcyjne donice ogrodowe. To dzięki nim możemy mieć fragment przyrody pod ręką i w zasięgu wzroku. Jeśli dysponujemy rozległą przestrzenią, ulubione rośliny w donicach pomogą ją nam ciekawie zorganizować.

Donice technorattanowe

Staną się ozdobą każdego ogrodu – donice ogrodowe z technorattanu. Możemy zmieniać ich położenie, jeśli zapragniemy dokonać nowej aranżacji. Świetnie zaprezentują się na tarasie. Przeniosą kawałek ogrodu w pobliże domu. Ale ustawione w głębi ogrodu zaprezentują się równie ciekawie.

Technorattan wygląda bardzo naturalnie. W zestawieniu z kamieniem czy drewnem stworzy świetny efekt wizualny. Donice technorattanowe obsadzone pięknymi kwiatami, postawione na kamiennych schodach w pobliżu strumyka czy wodospadu – to może naprawdę zachwycić.

W ogrodzie awangardowym, gdzie panuje prostota zestawień, form i materiałów, donice technorattanowe mogą stworzyć regularny układ. Nie zburzą całości, ale podkreślą harmonię. W minimalistycznym ogrodzie panuje się nad roślinnością. Wybujałość, obfitość i różnorodność roślinna nie są tam pożądane. Dlatego flora w donicach technorattanowych wydaje się świetnym pomysłem.

Donice ceramiczne

Nie są one tak solidne i wytrzymałe jak donice technorattanowe, ale z pewnością atrakcyjnie ozdobią niemal każdy ogród. Wyjątkowo pasują do przestrzeni w stylu rustykalnym czy naturalistycznym. Jeśli są oryginalnie i starannie wykonane wniosą do ogrodu urok rzemiosła artystycznego.

Donice drewniane

Wymagają odnawiania, ale wyglądają bardzo naturalnie ze względu na użyty materiał. Świetnie zaprezentują się w ogrodzie wiejskim na tle drewnianej palisady. Ustawione przy żwirowej ścieżce, na skraju łąki kwietnej, w okolicy malowniczej sadzawki – podkreślą urodę rodzimych gatunków roślin.

Categories Dom i Wnętrze
https://emtec-group.com.pl/czy-smart-contracts-ciesza-sie-duzym-zaufaniem/ https://millerliteargentina.com/jak-zadbac-o-zdrowe-serce/ https://beesafe.pl/porady/jak-zaplacic-akcyze-za-samochod/