TOP

Ubezpieczenie szkolne – co każdy rodzic powinien wiedzieć o polisie?

Priorytetem dla każdego rodzica jest zapewnienie swojemu dziecku bezpieczeństwa. Niestety, nawet najbardziej troskliwy i przezorny opiekun nie może zapobiec zdarzeniom losowym. Chwila nieuwagi albo zrządzenie losu mogą odmienić życie dziecka na zawsze. Aby zminimalizować skutki przykrych zdarzeń, warto wykupić dobre ubezpieczenie szkolne. W jakich okolicznościach chroni polisa? Co warto o niej wiedzieć? Sprawdź!

Ubezpieczenie szkolne – kompleksowa ochrona 24 godziny na dobę

Ubezpieczenie szkolne to polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków powstała z myślą o dzieciach w różnym wieku (nierzadko również studentach). Ubezpieczenie otacza dziecko kompleksową ochroną niezależnie od tego, gdzie akurat się znajduje – w szkole czy poza jej murami. Umowa z ubezpieczycielem podpisywana jest standardowo na 12 miesięcy. Polisa jest aktywna przez cały rok, również w weekendy, wakacje, ferie i inne dni wolne od nauki. Dzięki polisie możesz otrzymać pomoc materialną w wielu sytuacjach, na przykład:

  • w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu wskutek nieszczęśliwego wypadku;
  • śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku;
  • pogryzienia przez psa czy kota;
  • trwałego uszkodzenia ciała.

Wybierz mądrze!

Ubezpieczenie szkolne dostępne jest w wielu wariantach. Każde towarzystwo samodzielnie określa zakres odpowiedzialności i  sumy ubezpieczenia. Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrałeś dobrą polisę, starannie zapoznaj się z różnymi ofertami dostępnymi na rynku. NNW szkolne możesz kupić samodzielnie albo skorzystać z oferty ubezpieczenia grupowego proponowanego przesz szkołę. Warto jednak pamiętać, że polisy przygotowane z myślą o placówkach szkolnych zapewniają jedynie podstawową ochronę.

 

 

Categories Ciekawe