TOP

Nowoczesne oprogramowanie komputerowe w zarządzaniu gabinetami lekarskimi

W publicznych poradniach lekarskich długi czas oczekiwania na przyjęcie przez lekarza to standard. Oczywiście jest to związane dużą liczbą pacjentów, ale sam proces rejestracji także często pozostawia wiele do życzenia. W placówkach prywatnych nie zawsze sytuacja wygląda lepiej, a jest to spowodowane problemami w zarządzaniu. Nowoczesne oprogramowanie ułatwia realizację wielu zadań, dlatego kierownicy czy też właściciele przychodni powinni przyjrzeć się korzyściom, jakie zapewnia.

Sprawna obsługa pacjentów

Obsługa pacjentów rozpoczyna się w momencie rejestracji. Proces rejestracji w tradycyjnym wydaniu wymaga od pacjenta osobistego stawienia się w poradni lekarskiej lub kontaktu telefonicznego. Tymczasem zaawansowane oprogramowanie działające w oparciu o chmurę obliczeniową nie wymaga ani osobistego zgłoszenia, ani wykonania telefonu. Pacjent może zarejestrować się, siedząc w domu lub w dowolnym miejscu, gdzie ma dostęp do urządzenia połączonego z Internetem. Nie tylko sama rejestracja, ale i obieg dokumentów są dostępne z jednego miejsca. Nie trzeba szukać na półkach dokumentów w formie papierowej. Wystarczy włączyć komputer, laptop lub tablet, zalogować się na stronie systemu i można wyświetlić pełną dokumentację pacjenta: przebieg choroby, wyniki badań i termin kolejnej wizyty. Jest to ogromny komfort dla lekarzy, ale i oszczędność czasu, który można poświęcić pacjentom zamiast sprawom administracyjnym.

Nieograniczony dostęp do dokumentacji osób upoważnionych

Dokumentacja lekarska jest dostępna w każdej chwili i w dowolnym miejscu. Lekarz nie musi przebywać na terenie przychodni, aby przejrzeć dane pacjenta. Na dodatek, jeśli zepsuje się jedno urządzenie – np. laptop, na którym zwykle pracuje – może skorzystać z każdego innego urządzenia podłączonego do sieci internetowej. Lekarze i pracownicy administracyjni placówek medycznych to jedyne osoby, które mają dostęp do zgromadzonych danych, ponieważ tylko osoby upoważnione dysponują przypisanymi im indywidualnymi kontami, za pomocą których logują się do systemu. Takie rozwiązanie znacząco obniża ryzyko wglądu do informacji osób niepożądanych.

Dane w chmurze zawsze bezpieczne

Korzystanie z oprogramowania w chmurze obliczeniowej powoduje, że dane są przechowywane na serwerze zewnętrznym. Poradnia nie jest więc obciążona kosztami utrzymania wewnętrznego serwera, a na dodatek kwestie bezpieczeństwa leżą po stronie dostawcy sytemu. Najczęściej dane są przechowywane na dwóch serwerach, co zapobiega utracie ich w przypadku awarii jednego z serwerów. Na dodatek automatycznie są tworzone kopie zapasowe. W przypadku tradycyjnego oprogramowania kradzież komputera jest równoznaczna z utratą programu, a także przejęciem wrażliwych danych. Nowoczesne oprogramowanie gwarantuje, że informacje nie są zapisywane na dysku sprzętu, którym się posługujemy, a kradzież nie powoduje jego utraty ani dostępu do gromadzonej dokumentacji. Do bezpiecznych rozwiązań dedykowanych placówkom medycznym należy np. http://www.mediporta.pl.

Wsparcie w zarządzaniu płatnościami

System działający na najwyższym poziomie ułatwia zarządzanie finansami. Pozwala na wyszczególnienie wizyt niekomercyjnych i komercyjnych. Umożliwia wprowadzenie cennika, generuje dokumenty sprzedaży i rejestruje zaliczki. Jest wyposażony w szereg udogodnień.

Categories Ciekawe