TOP

Estetyka doskonałości

Potrzeba piękna w jego najczystszej postaci, w idealnej formie, z zachowaniem proporcji i harmonii – wpisana wydaje się w istotę człowieczeństwa. Ludzie nie tylko pragną żyć wygodnie, ale też pięknie. Sami chcą być piękni i pragną przedstawiać to piękno cielesności w sztuce. Dążenie do piękna dotyczy nie tylko jednostek, ale ma charakter kulturowy.

Metamorfoza w kierunku piękna

Piękno to nie wartość, oderwana od życia, ale cecha rzeczy i ludzi. Także nas samych i naszej cielesności, którą można formułować w kierunku tego, co doskonałe. Zacząć trzeba od najważniejszych spraw, jak zdrowa cera i zęby. Na dental4you.pl przekonamy się, że doskonały uśmiech nie jest możliwy tylko w filmach reklamowych, ale osiągalny dla każdego.

Implanty zębów w Krakowie, wybielanie zębów, ortodoncja na najwyższym poziomie – to tylko niektóre z propozycji przybliżających nasz wizerunek do doskonałości. Konkretne działania zbliżające do ideałów, które wcale nie są tak niedoścignione, jak by się mogło czasem wydawać.

Współczesny i klasyczny kanon piękna

Estetyka, także ta związana z wyglądem i prezentacją, zależy od czasów historycznych. Jest więc dynamiczna i poddana przeobrażeniom kulturowym. Różne rzeczy podobają się w kolejnych epokach. Zmienia się moda, fryzury, ubrania. Choć i tutaj można zauważyć ciągłe powroty. Jednak podstawa doskonałego wyglądu pozostaje niezmienna – świetne proporcje ciała, zdrowe włosy, idealny uśmiech, gładka cera.

Współczesny kanon piękna wprawdzie dopuszcza różnorodność i oryginalność graniczącą z dziwnością, ale w kwestiach samej prezentacji cielesnej pozostaje bardzo tradycyjny i wymagający. Piękne ciało to fundament estetyki wizerunku, który nie podlega takim transformacjom jak na przykład ubrania czy makijaż. Zresztą także sama moda wciąż zatacza kręgi i powraca do swoich korzeni.

Categories Zdrowie i Uroda
https://beesafe.pl/porady/dopuszczalna-predkosc-na-drogach/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/20-styl-skandynawski-salon https://www.gama-sklep.com.pl/a/364-kuchnia-biala-skandynawska