TOP

Naprawdę dobry lakier

Każdy z nas zasługuje na perfekcyjnie dobrany, dobrej jakości i wytrzymały lakier do karoserii samochodów. Kiedyś robiono naprawdę grube i dzięki temu były odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzisiaj natomiast karoseria jest wytrzymalsza na korozję. Lakier kameleon sprawia, że karoseria staje się naprawdę wytrzymała na warunki atmosferyczne.

Co to jest lakier kameleon?


Jest to jednoskładnikowy lakier, który dostępny jest w naprawdę szerokiej gamie kolorów o efektach specjalnych – połyskiwania i mienienia się wieloma odcieniami – oraz kolorów perłowych. Istnieją bowiem dwie odmiany tego lakieru: Kameleon Pearles oraz Kameleon Opal.

Pierwszy z nich pozwala na stworzenie niesamowitego efektu mienienia się wieloma barwami, dzięki czemu karoseria przypomina zmieniającego się kameleona. Druga grupa z kolei bogata jest w niezwykle głęboki odcień barwy, co sprawia, że tak pomalowana karoseria wygląda niezwykle elegancko.

O technikach nakładania


Ten lakier jest specjalnie zaprojektowany do stosowania przy samochodach osobowych oraz przy lekkich pojazdach użytkowych. Jest idealny także do malowania nim i innych przedmiotów, które chcemy wzbogacić o ten efekt. Różne efekty można uzyskać za pomocą różnych lakierów podkładowych, bazowych. Kolor bazowy nakłada się przed nałożeniem farby kameleon. Wystarczą dwie-trzy warstwy.

Między nimi należy odczekać pięć-dziesięć minut, żeby odparowało. Najlepiej, gdyby w pomieszczeniu była temperatura dwudziestu stopni. Przed nałożeniem lakieru bezbarwnego trzeba odczekać dwadzieścia-trzydzieści minut. Ważne jest, żeby wszystkie warstwy nakładać w ten sam sposób.

Jakie muszą być warunki aplikacji i utwardzania?


Przede wszystkim należy pamiętać, żeby podłoże było czyste i suche oraz o temperaturze powyżej punktu rosy. Inaczej dojdzie do niepożądanej kondensacji. Minimalna temperatura utwardzania wynosi pięć stopni na plusie – trzeba o tym pamiętać. Gdybyśmy to robili w temperaturze ujemnej, wystąpiłoby ryzyko oblodzenia powierzchni, a to z kolei spowodowałoby, że lakier by odchodził od karoserii. Wysoka wilgotność czy kondensacja wilgoci to kolejne niepożądane warunki.

Trzeba też pamiętać o tym, żeby podczas nakładania oraz wysychania poszczególnych powłok była zapewniona odpowiednia wentylacja. Bez odpowiedniej ochrony może dojść do niebezpiecznych skutków dla naszego zdrowia. Z tego względu każdy powinien uważać, lakierując swój samochód.

Lakier kameleon dostępny jest w ofercie Lakiery24.com

Categories Motoryzacja
https://emtec-group.com.pl/czy-smart-contracts-ciesza-sie-duzym-zaufaniem/ https://tyxynk.com/przekonaj-sie-jak-moze-on-ulatwic-twoja-prace-w-logistyce/ http://taravat-bahar.com/fintech-co-nalezy-wiedziec-na-ten-temat/