TOP

Nieestetyczny wygląd skóry – zamykanie naczynek krwionośnych

Problem z rozszerzonymi i popękanymi naczynkami krwionośnymi ma już co trzecia osoba w Polsce. Niestety, problem ten może wynikać zarówno z powodów genetycznych, ale też nieprawidłowo dobranych kosmetyków, zmiennych warunków atmosferycznych, obniżonej odporności organizmu. Popękane naczynka wyglądają nieestetycznie, wpływają również na nasze samopoczucie. Czy istnieją skuteczne metody na walkę z nimi? Zdecydowanie tak. Obecnie najczęściej stosowane metody to scleroterapia oraz zastosowanie radioterapii. Czym są? Jak działają?

Scleroterapia – jak ją prawidłowo wykonywać?

Scleroterapia polega na podawaniu do skóry mieszanki leków, których zadaniem jest wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego w naczynkach krwionośnych na nogach. Podczas tego procesu naczynia krwionośne zapadają się i zwłókniają, przez co krew nie może prze nie przepływać. Z czasem zostają one całkowicie wyłączone z krwiobiegu, stają się również niewidoczne. Podczas jednego zabiegu możliwe jest wykonanie kilkudziesięciu nakłuć. Musimy pamiętać, że zabieg jest bezbolesny, jednak może on powodować uczucie pieczenia czy ciepła.

Stosowanie fal radiowych – metoda RF

Technika RF wymaga stosowanie niewielkiej igły i nakłuwania skóry w niewielkich odstępach od siebie na głębokość występowania naczynek. Poprzez igłę pod skórę wprowadzane są fale radiowe, których zadaniem jest wytworzenie wyższej temperatury. Wysoka temperatura tworzy w naczyniach skrzep, który nie pozwala na przepływanie krwi. Zamknięcie światła naczynka sprawia, że obkurcza się ono i staje znacznie mniej widoczne.
Metoda ta jest bezpieczniejsza niż zabiegi laserowe – nie powoduje podrażnienia skóry, jak również nie ryzykuje się zwiększoną reakcją alergiczną na działanie promieni słonecznych.
Czytaj więcej – zamykanie naczynek Kraków – Medyczne FBI.

Categories Zdrowie i Uroda