TOP

Wybieramy czapraki

Jaki czaprak wybrać? To pytanie zadają sobie nie tylko początkujący jeźdźcy. Czapraki mają fundamentalne znaczenie, jeśli chodzi o dbanie o komfort zwierzęcia. Wchłaniają pot i zabezpieczają koński grzbiet przed otarciami. Na rynku dostępne są różne wzory i modele. Wybierając czaprak, przede wszystkim trzeba pamiętać o dostosowaniu go do siodła. Potem można zająć się jego estetyką.

Czaprak pod siodło

Porządny czaprak, podobnie jak derka dla konia, musi znaleźć się w każdej stajni. Derki wybieramy, sugerując się ich konkretnym przeznaczeniem (ocieplenie, ochrona przed owadami, przed deszczem, rehabilitacja). Czaprak dla konia zaś należy dostosować do danego typu siodła.

Czapraki VSS pasują pod siodła skokowe. Czapraki DL lub NL – pod siodła ujeżdżeniowe. Czapraki z oznaczeniem P lub PD są odpowiednie pod siodła dla kucy.

Czaprak w klasycznym stylu

Kiedy już wzięliśmy pod uwagę wszelkie aspekty praktyczne, pomyślmy o estetyce czapraka. Zwolennicy klasyki wybiorą czapraki stonowane i tradycyjnie się prezentujące. Jak czaprak Victor S16 od Kingsland. Czysta elegancja. Miękkie wypełnienie zapewnia komfort dla konia. Czaprak można udekorować naszywką z flagą wybranego państwa.

Na uwagę zasługują także kolekcje od Eskadrona: Eskadron Platinum 2017 oraz jej poprzednik Eskadron Heritage. Eskadron to od lat gwarancja nie tylko wyjątkowej jakości, ale także chwytającego za oko designu.

Czaprak w oryginalnym stylu

Jeśli natomiast lubimy trochę poszaleć. Nie tylko na koniu, jadąc przed siebie, ale też w kwestiach estetyki – to czaprak z kolekcji Cotton Nici W16 nas zachwyci. To propozycja dla tych, którzy pragną bawić się kolorem zawsze i wszędzie. Eskadron proponuje nam czapraki żółte, niebieskie, różowe. Ozdobione lamówką w małe koniczynki. Coś pięknego.

Takie czapraki wybiorą zwłaszcza młode (także duchem) miłośniczki jeździectwa. Osobom z dużą wyobraźnią spodoba się też czaprak bawełniany Silver Cord. Kolejna nieszablonowa propozycja marki Eskadron.

Categories Ciekawe