TOP

Wybieramy nowe łóżko

Wybór nowego łóżka może zając nam więcej czasu, niż się spodziewamy. Producenci wprost zasypują nas swoimi propozycjami każdego sezonu. Wybranie konkretnego modelu możemy jednak poprzedzić zastanowieniem się, jakie rozwiązania będą dla nas najlepsze oraz jakie parametry są konieczne.
Poza określenie rozmiarów łóżka ważne jest to, z jakiego materiału zostanie ono wykonane. Obecnie łóżka tworzy się zasadniczo albo z desek meblowych, albo z litego drewna. Materiały te różnią się całkowicie od siebie.
Lite drewno jest tworzywem niezwykle odpornym na uszkodzenia, działanie zewnętrznych czynników takich jak wilgoć czy brud. Dodatkowo z biegiem czasu nie traci ono swojego pięknego, naturalnego koloru. Lite drewno pozyskiwane jest z takich gatunków jak buk, sosna, dąb. Kolejno drewno jest starannie selekcjonowane i suszone. W przypadku płyt meblowych są one znacznie lżejsza od klasycznego drewna – ich wnętrze wypełniają sprasowane elementy drzewne. Płytę pokrywa laminat w dowolnym kolorze. Niska cena płyt meblowych sprawia, że meble z nich wykonane cieszą się sporym zainteresowaniem..

Model z dodatkami!

Dobrym rozwiązaniem jest zakupienie łóżka oferującego nam dodatkowe funkcje. Najczęściej poszukiwane są modele z dodatkowymi komorami wewnątrz. W takich komorach możliwe jest przechowywanie zarówno pościeli, jak i ubrań sezonowych. Alternatywą dla komór, do których dostajemy się poprzez podniesienie stelaża, są łóżka z szufladami. W ich przypadku szuflady wysuwane są z ramy łóżka, przez co znacznie łatwiej z nich korzystać. Drugim ciekawym rozwiązaniem jest stosowanie zagłówków – są one świetna opcją dla osób lubiących wieczorami czytać czy oglądać telewizję. Pozwalają na wygodne oparcie, bez konieczności dotykania zimnej ściany.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Categories Dom i Wnętrze