TOP

Czego nie może zabraknąć w mieszkaniu młodych rodziców?

Czas oczekiwania na dziecko to przeważnie gorący okres dla przyszłych rodziców. Ostatnie tygodnie warto wykorzystać na przygotowanie pokoju dla nowego członka rodziny. Jakie meble znacznie ułatwią codzienne życie każdej mamie i każdemu tacie? Jakie elementy wyposażenia będą wspierać rozwój maluszka? Sprawdź!

Łóżeczko

Pierwsze tygodnie życia upływają noworodkowi głównie na śnie. Aby zapewnić maluchowi optymalne warunki do zdrowego wypoczynku, niezbędny jest zakup odpowiedniego łóżeczka. Zadbaj o to, aby szczebelki ustawione były wystarczająco gęsto, aby rączka czy nóżka nie mogła się między nie dostać. Powierzchnia mebla powinna być gładka, pozbawiona zadziorów. Ważne jest, aby lakiery pokrywające łóżeczko nie łuszczyły się oraz były wolne od związków chemicznych, które mogłyby zaszkodzić dziecku.  Gwarancją bezpieczeństwa i dobrego wyboru są specjalne atesty i informacje o spełnieniu rygorystycznych norm (między innymi europejskiej PN-EN 716-1:1999 czy normy PN-EN 1130-1-2001). Aby kręgosłup dziecka prawidłowo się kształtował, zadbaj o specjalny materac o średnim stopniu twardości.

Przewijak

W sąsiedztwie łóżeczka nie może zabraknąć przewijaka! Zgrabny mebel przypominający nieco komodę znacząco ułatwi codzienną pielęgnację pociechy i zapewni ulgę dla kręgosłupa mamy czy taty. Wysokość mebla powinna być dostosowana do wzrostu rodzica. Warto wybrać model z półeczkami, dzięki czemu wszystkie kosmetyki i akcesoria będą zawsze pod ręką.

Meble

Kupując meble dziecięce, warto wybierać modele, które sprawdzą się nie tylko w pokoju noworodka, ale również przedszkolaka! Niezwykle praktyczne zestawy mebli, które „rosną razem z dzieckiem” znajdziesz na stronie www.gama-sklep.com.pl.

Categories Dom i Wnętrze