TOP

Prefabrykaty z betonu- zastosowanie

Prefabrykaty z betonu są znane już od około 20 lat. Najczęściej stosowane były do budowy blokowisk. Jednak obecnie technika prefabrykacji została znacząco udoskonalona, co sprawia, że ta metoda budowy stanowi konkurencję, dla klasycznego budownictwa. Pomimo tego, że jest o kilkanaście procent droższa, to warto zauważyć, że znacząco skraca czas budowy. Ma to kluczowe znaczenie, szczególnie w przypadku deweloperów. Również pogoda, pora roku, czy intensywne opady nie stanowią tutaj jakiekolwiek problemu.

Prefabrykaty z betonu – zastosowanie

Prefabrykacja ma szerokie spektrum zastosowania. Jest wykorzystywana nie tylko do budowy domów jednorodzinnych, ale również hal magazynowych, a nawet fabryk. Tutaj możliwości architektoniczne są naprawdę duże. Każdy budynek można świetnie dopasować do wymogów klienta. Prefabrykaty z betonu mogą już posiadać otwory okienne, czy też drzwiowe, które umieszczane są w miejscach wybranych przez klienta. Zatem wystarczy tylko wybrać firmę, która zajmuje się prefabrykacją. Następnie trzeba wybrać odpowiedni projekt domu, czy magazynu. Może on być zmodyfikowany do potrzeb klienta, ale również można wynająć projektanta, który wykona projekt zgodnie ze wszystkimi oczekiwaniami klienta. Po zaakceptowaniu projektu, inwestor nie musi się już o nic martwić, gdyż specjalna firma zajmie się resztą.

Prefabrykaty z betonu – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Budynki z prefabrykatów betonowych są niewątpliwie bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ich jakość jest podobna do standardowego betonu. Zapewniają także barierę ognioodporną. Wybierając odpowiednią otulinę betonową można dopasować ściany z prefabrykatów do najwyższych norm i klas ognioodpornych. Ma to zastosowanie w trakcie składowania substancji łatwopalnych. Takie ściany stanowią barierę przed rozprzestrzenianiem się ognia, zatem znacząco można ograniczyć straty, a co również ważne zapewnia się doskonałą ochronę pracownikom. Również istotne znaczenie ma tutaj izolacja cieplna, dzięki zastosowaniu prefabrykatów z betonu nie trzeba się martwić o tworzenie się mostków ciepła. Dzięki temu koszty ogrzewania znacząco się zmniejszają, stąd rachunki za ogrzewani nie będą wysokie. Nie ma również obaw o tworzenie się pleśni na ścianach, która może być spowodowana wilgocią oraz różnicą temperatur. Jednak wadą prefabrykatów z betonu jest fakt, że są one droższe. Należy także pamiętać, ze prefabrykaty transportowane są specjalnymi pojazdami, zatem inwestor musi przygotować drogę, a także zapewnić transport dla samochodów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykaty z betonu

Categories Ciekawe
https://www.gama-sklep.com.pl/a/364-kuchnia-biala-skandynawska https://musopensource.com/mieso-na-naszych-stolach/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/50-jasny-przedpokoj